Porsche Bratislava, Dolnozemská Novinky

Hľadáte svoje vysnívané auto? Potom ste vo Volkswagene na správnom mieste. Zabezpečte si nové vozidlo, ktoré je ihneď k dispozícii alebo si nakonfigurujte požadovaný model podľa svojich predstáv.

  1. Novinky
  2. Volkswagen elektrifikuje flotilu vozidiel Vatikánu
21.11.2023
Inovácie

Volkswagen elektrifikuje flotilu vozidiel Vatikánu

VW

Odovzdanie vozidiel vo Vatikáne (zľava): Dr. Marcus Osegowitsch, CEO  Volkswagen Group Italia; Pápež František; Imelda Labbé, členka predstavenstva Volkswagen pre predaj, marketing a popredajné služby; Dr. Christian Dahlheim, predseda predstavenstva Volkswagen Financial Services AG

Wolfsburg/Braunschweig/Vatikán – Volkswagen podporuje mestský štát Vatikán pri prechode na udržateľnú mobilitu. Začiatkom roka 2024 mu nemecký výrobca dodá takmer 40 elektrických modelov radu ID. – od ID.3* cez ID.4 až po ID.5. Tieto vozidlá sú súčasťou stratégie dekarbonizácie Vatikánu, ktorá má za cieľ do roku 2030 vytvoriť celú flotilu vozidiel ako klimaticky neutrálnu. Imelda Labbé, členka predstavenstva Volkswagen pre predaj, marketing a popredajné služby a Dr. Christian Dahlheim, predseda predstavenstva spoločnosti Volkswagen Financial Services AG, osobne odovzdali Vatikánu prvé dva elektrické automobily ID.3 Pro Performance**.

„Elektrifikácia flotíl vozidiel sa stáva na celom svete čoraz dôležitejšou. Je veľkou cťou pre našu značku, že v budúcnosti aj zamestnanci Vatikánu budú jazdiť na automobiloch radu ID., čo súčasne zvýrazňuje atraktivitu našich elektrických modelov,“ povedala Imelda Labbé pri odovzdávaní vozidiel štátu Vatikán.

Dr. Christian Dahlheim doplnil: „Veľmi nás teší, že môžeme podporiť Vatikán pri tomto dôležitom projekte. Je to pre nás niečo mimoriadne a dokumentuje to, že sme s našimi riešeniami mobility absolútne konkurencieschopní.“


Mestský štát Vatikán sa zasadzuje za realizáciu inovatívnych a udržateľných riešení, ktoré umožňujú konkrétne redukovať dopad ľudských aktivít na životné prostredie v záujme ochrany planéty. Mobilita je v stredobode špeciálneho programu s názvom „Ekologická prestavba 2030“, zameraného na zníženie uhlíkovej stopy štátneho vozidlového parku. Na dosiahnutie tohto cieľa majú byť existujúce vozidlá so spaľovacím motorom postupne nahradené elektromobilmi aby sa do roku 2030 dosiahla neutralita CO2 celej flotily vozidiel.


Volkswagen je vyvoleným partnerom pre tento projekt a prostredníctvom spoločnosti Volkswagen Financial Services od začiatku roka 2024 dodá Vatikánu flotilu elektrických vozidiel. V neskorších fázach budú postupne Vatikánu dodané ďalšie bezemisné vozidlá značiek koncernu Volkswagen. Cieľom je do roku 2030 elektrifikovať celú flotilu mestského štátu.
Zdroj: Volkswagen.sk


*ID.3 Pro, spotreba elektrickej energie v kWh/100 km: kombinovaná 16,3-14,9; emisie CO2 v g/km: kombinované 0.


**ID.3 Pro Performance, spotreba elektrickej energie v kWh/100 km: kombinovaná 15,2; emisie CO2 v g/km: kombinované 0.


Pre tieto vozidlá sú k dispozícii iba hodnoty spotreby paliva a emisií podľa WLTP a nie podľa NEDC. Hodnoty spotreby paliva a  emisií CO2 uvedené v rozpätí závisia od zvoleného vybavenia vozidla.


___________________________________________________________________________________________________

O značke Volkswagen

Značka Volkswagen Osobné automobily je celosvetovo zastúpená vo vyše 140 štátoch a vyrába automobily v 29 lokalitách v 12 štátoch. V roku 2022 Volkswagen dodal zákazníkom približne 4,6 milióna automobilov. K nim patria bestsellery ako Polo, Golf, T-Roc, T-Cross, Tiguan alebo Passat, ako aj úspešné elektrické modely ID.3, ID.4, ID.5 a ID.6.  V minulom roku Volkswagen odovzdal zákazníkom vyše 330 000 čisto elektrických automobilov. V súčasnosti  Volkswagen celosvetovo zamestnáva približne 170 000 pracovníkov.  Volkswagen svojou stratégiou ACCELERATE dôsledne napreduje s ambíciou stať sa najobľúbenejšou značkou pre udržateľnú mobilitu.

___________________________________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________________________________

Prihlásenie k Newsletteru

Odoberaním nášich noviniek obdržíte pravidelné a aktuálne informácie o našej prevádzke a tiež výber exkluzívnych ponúk!

Vložené údaje nie sú platné. Prosím, pokúste sa ich korigovať.

Prosím zvoľte oslovenie

Bohužiaľ sa vyskytli problémy s prihlásením / odhlásením. Prosím, skúste pokus zopakovať neskôr.

checkbox_default

Ďakujeme!

Týmto ste sa prihlásili k odberu Newsletter.

Obdržíte od nás email s potvrdzovacím odkazom. Prosím potvrďte tento odkaz kým sa odhlásite.